Kedves látogatónk. A weboldal használatával Ön elfogadja a cookie-k használatát.
Kategóriák

Ízelítő a Pontyvilág decemberi lapszámából!

Ízelítő a Pontyvilág decemberi lapszámából!

Egy kis ízelítőt láthatnak a napokban megjelenő Pontyvilág decemberi számából. Többek között Bundik Zsolt, Ian Scott és Pataki Gergely írását olvashatják.

Bundik Zsolt - Viszontagságok Franciaországban

 

Amikor vizek kezdenek lehűlni, a nyaralók elhagyják a partokat és csend borul a tavakra nem csak idehaza, de külföldön is. Ekkor kezdődik számomra a pontyszezon, hiszen több esély lesz a nagyok becserkészésére is.

Újra Franciaországba vezetett az utam, mégpedig egy olyan tóra ahol már jártam két évvel ezelőtt tavasszal, de sajnos egy harcsán kívül mást nem sikerült akkor fognom. A víztározó a Pireneusokban található, 480 méter magasan, területe 800 hektár és kb. 5-600 darab ponty él benne, ezért nagyon nagy kihívás itt halat fogni. A túrámra ismét Lőrinc Andris barátom kísért el, akivel már több nagy vízen horgásztunk Európában.


Ian Scott - Egy arasszal mindenki előtt…

Hosszú horogelőke… Amióta az eszemet tudom, ez az egyik kedvenc pontyfogó megoldásom. Nem, most nem a zigelésről beszélek, hanem kifejezetten a hosszúra kötött horogelőkékről, amiket fekvő és lebegő csalikhoz is használni szoktunk. Olyan összeállításokról, melyek pusztán csak hosszabbak a megszokottnál.

Igazán a 35-40 centis előkéket használom szívesen, vagy akár még hosszabbakat. Régen kezdődött ez a mániám. Akkoriban egy Mézeskalács (Gingerbread) nevű tóra jártam, leginkább kombi szerelékkel horgásztam, ami úgy nézett ki, hogy a 35 centis monofil előke után jött egy fonott utolsó 2-3 centi. Ez egy bevett összeállításom volt, az ott fogott pontyaim zömét ennek köszönhettem.


Pataki Gergely - Irány a Somlóhegy!

Rendkívüli szépséggel bíró gyöngyszemre látogatottunk el ezúttal is, méghozzá a Vértessomló határában lévő Wild Carp Lake-re, vagyis közismertebb nevén a Somlóhegyi horgásztóra. A Tatabányai Szénbányák irányításával és szerve­zésében 1987-ben indul be a Vértessomló környéki külfejtéses szénbányászat.

A külfejtések egy része tóként fejezte be pályafutását. A Vértes eocén korú barnakőszéntelepeit egyébként először pont itt, Vértessomlón kezdték feltárni, mégpedig az Eszterházy uradalmi bányában, 1745-49 között, ez Magyarország első szénbányai közé tartozott. Vértessomló és Várgesztes között elhelyezkedő hegyoldalon lévő bányaterületet a ’90-es évek közepén rekultiválták.

Tartalomhoz tartozó címkék: Hírek, újdonságok